Menu


Witamy wszystkich na stronie internetowej Zespołu Filmowego Sebastian. Zajmuje się kręceniem filmów amatorskich od 2006 roku. Założeniem grupy na początku swojej działalności było tylko i wyłącznie kręcenie filmów, przypadkowo jednak nakręcony teledysk w stylu disco polo "Oranżada" okazał się największym hitem. Od tej pory zajmujemy się także muzyka.
 

Dlaczego swój zespół ochrzciliśmy imieniem Sebastian?

Otóż jak większość naszych początkowych pomysłów na produkcje, tak i nadanie samej nazwy miało charakter spontaniczny. A nastąpiło podczas jednego z pierwszych nagrań, gdy ktoś w tle krzyknął: Sebastian! I tym sposobem narodziła się oficjalna nazwa zespołu.

Jaki film zapoczątkował Naszą działalność?

Naszym pierwszym filmem krótkometrażowym był: "Sebastian kontra potwór z PGR-u". Ten tytuł wspominamy ze szczególnym sentymentem. Był to pierwszy nasz filmik, bez jakiegokolwiek przygotowania, na tak zwany "żywioł".  Dzisiaj jak go oglądamy to śmiejemy się z samych siebie.

Jakie są Nasze największe sukcesy?

Jak do tej pory nie mam dużo sukcesów, mamy jednak nadzieję że się to niebawem zmieni. Ale jak na razie do naszych sukcesów można zaliczyć:
- udzielenie wywiadu gazecie złotoryjskiej (czytaj artykuł),
- artykuł o naszym zespole w gazecie: Echo Złotoryi (grudzień 2009) (czytaj artykuł),
- zajęcie 1 miejsca na Wałbrzyskim Przeglądzie Filmów Niekonwencjonalnych WaPFiN 2008 (
czytaj więcej...), WaPFiN 2010 (czytaj więcej...), oraz IV Festiwal Filmów Niepoważnych "Nakręceni 2010" (czytaj więcej...)
- zajęcie 2 miejsca na Festiwalu Filmów Antydepresyjnych Relanium,
- emisja Naszych filmików w programie Player MTv, oraz w Pino Tv,
- ponad milion wyświetleń teledysku "Oranżada" na YouTube.

Skąd bierzemy pomysły na produkcje i jak wygląda ich realizacja?

Najczęściej odbywa się to tak, że zbieramy się wszyscy i debatujemy nad tym, co by tu nagrać. Rzucamy różnego rodzaju pomysły, z pośród których wybieramy ten, który według nas jest najlepszy. Później opracowujemy z grubsza scenariusz, wypisując na brudno sceny (akcje), jakie chcielibyśmy umieścić w filmie.